Czy środki antydepresyjne wpływają na antykoncepcję?

Kochałam się z chłopakiem, niestety pękła nam prezerwatywa, zażyłam tabletkę"po stosunku", leczę się też na depresję i nie wiem czy mogę brać leki, czy nie wpłynie to na działanie tabletki "po stosunku"?
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie!

Przy prawidłowej funkcji wątroby można przyjąć oba preparaty. Leki z grupu SSRI czy benzodiazepin nie mają wpływu na metabolizm tabletek hormonalnych.
Dodatkowo radziłabym nie odstawiać leków antydepresyjnych, by nie doprowadzić do nawrotu choroby.

W przyszłości radziłabym informować lekarzy o przewlekle przyjmowanych lekach.

Pozdrawiam