Czy środki uspokajające mogą zaburzyć działanie tabletek antykoncepcyjnych?

Przyjmuje od kilku miesięcy leki antykoncepcyjne angiletta. Z powodow zdrowotnych lekarz przepisał mi środki uspakajające w tabletkach Atarax. Jednak nie zostałam poinformowana o potrzebie zachowania odstępstwa 4h w między przyjmowaniem tych leków. Dlaczego odstęp powinien wynosi. 4 godziny? Czy w przypadku Odstępstwa 2-3 h mogło dojść do zaburzenia i osłabienia działania tabletek antykoncepcyjnych?

Mogło dojść do zaburzenia wchłaniania tabl. antykonc. i tym samym obniżenia ich skuteczności. Jednocześnie przepraszam za dłuższy niż zwykle okres oczekiwania na odpowiedź ze strony portalu.