Jaki jest wpływ chromu na tabletki antykoncepcyjne?

Chciałabym zapytać, jaki jest wpływ chromu na tabletki antykoncepcyjne? Ostatnio czytałam, że może on zaburzać ich wchłanianie. Przez ostatni miesiąc brałam suplement diety - witaminy i minerały, który zawieral 150% dziennej dawki chromu. Nie jestem w stanie powiedziec, ze zawsze czekałam później 4h z przyjeciem tabletki anty, bo nie wiedziałam że instnieje taka interakcja. W ostatnim miesiącu odbyłam tylko 3 stosunki (2 z prezerwatywą a jeden bez wytrysku), ale i tak obawiam sie ciąży..

Witam,
przyjmuje się że chrom może obniżać skuteczność tabletek antykoncepcyjnych, należy go podawać po 4-5 godzinach od przyjęcia tabletki antykonc.
Trudno mi przewidzieć, czy doszło do obniżenia skuteczności u Pani i ryzyka zapłodneinia