Czy stały most poprawi stan uzębienia?

Witam mam złożony most i korony tymczasowe od 5 do 5... Z jednej strony most na braki ząb 4,5 i 1 pozostałe to korony na opilowanych zębach z drugiej brak 4 reszta to korony... Czy tymczasowe zozenie różni się od stałego chodzi mi o funkcje gryzienia i rzucia bo czuje spory dyskomfort tzn mam wrażenie że nie rzuje równomiernie i nie czuje momentu ugryzienia a jedzenie przesuwa się z jednej strony na drugą dodatkowo bardzo czuję obecność zęba 5 i 4 od wew strony podniebienia którego nie miałam kilka lat czy to normalne czy powinnam być spokojna że przy stałym moście z koronami będzie lepiej?

Wszystko zależy jak leczenie było planowane i jak przygotowana praca tymczasowa. Aby uniknąć takich sytuacji staramy się zaplanować całe leczenie jeszcze przed oszlifowaniem zębów. Odpowiedni model przygotowany przez technika umożliwia wykonanie pracy tymczasowej w takim samym kształcie jak ostateczna, dzięki temu Pacjent jest w stania na tymczasówkach sprawdzić czy wszystko dobrze pasuje, ostateczna praca różni się "tylko" materiałem z którego jest wykonana. Takie postępowanie jest dużo dłuższe i droższe ale można uniknąć dyskomfortu który ma Pani teraz.