Czy stan dwojenia po zabiegu zeza jest odwracalny?

Dzień. Dobry byłem operowany na zeza zbieznego.oko po operacji nie chce sie goic i pojawiło sie dwojenie ktore przeszkadza w funkcjonowaniu.czy stan jest odwracalny?od operacji mija szósty tydzień

Witam.pa jest dorosły i operacje u osób dorosłych z dobrą ostrością wzroku zawsze oczekujemy dwojenia. Inaczej jest u dzieci do lat 6 czy. Inaczej tez jest jeżeli oko jest w niedowidzeniu 70 % i wyższym wtedy nie ma dwojenia.myślę ze był Pan uprzedzony o tym efekcie bo przecież mamy dwoje oczu i dwa obrazy zawsze widzimy. Sek w tym żeby się one zmieściły w naszej jednoczesnej percepcji. Taki bełkot okulistyczny ale może zaleca ćwiczenia mm.ocznych.dobrzy zezolodzy są w Krakowie w szp św Rafała. Pozdrawiam serdecznie

Dzień dobry, dwojenie może mieć więcej przyczyn. Być może wynika z pooperacyjnego obrzęku i ustąpi w czasie. Niezbędne jest badanie na synoptoforze i ocena kąta zeza po operacji. W przypadku nadal występującego zeza lekarz prowadzący oceni, czy są wskazania do ponownej operacji. Serdecznie pozdrawiam Bartłomiej Kałużny.