Czy stosować kwas foliowy przed staraniami o ciążę?

Witam, Mam pytanie dotyczace planowania ciazy. Czy wskazane jest stosowanie kwasu foliowego przed ciaza, czy zalecane jest to rowniez dla partnera? Z gory dziekuje za odpowiedz

Kwas foliowy zapobiega powstawaniu wad układu nerwowego u dziecka, dlatego wskazane jest przyjmowanie przed ciążą i w trakcie ciąży. Partner nie potrzebuje.