Czy stosowanie dopalaczy przez ojca może mieć wpływ na dziecko?

Witam mam 20lat i jestem w 15 tyg ciazy.Moj partner ojciec dziecka był 8lat uzależniony od substancji psychoaktywnych min amfetaminy,marihuany,i dopalaczy czy jego uzaleznienie moze miec wplyw na dziecko.?

http://www.livestrong.com/article/538825-symptoms-of-babies-born-to-fathers-with-addictions/
Zwraca się natomiast na duże znaczenie uzależnienia i używek w trakcie rozwoju dziecka - poczynając od wpływu dymu nikotynowego na rozwój układu oddechowego ( astma ) kończąc na zaburzeniach psychologicznych u dzieci rodziców którzy nadużywają alkoholu i substancji psychoaktywnych.

Polecam swój artykuł na temat tego, czego doswiadczają dzieci w takich rodzinach:
http://bezproblemowo.pl/psycholog-terapia-dda/

Pozdrawiam serdecznie,

Aleksandra Korotko
www.bezproblemowo.pl

Witam,
Samo uzależnienie partnera nie ma bezpośredniego wpływu na dziecko. Bezpośredniego, czyli nie powoduje to zmian genetycznych, aberracji chromosomalnych itd. Natomiast, problem jest poważny, jeżeli uzależnienie nie jest "byłe" lecz aktualne. Szkody w rozwoju emocjonalnym dziecka (po narodzinach) wywołane sytuacją, gdy jedno z rodziców ma czynne uzależnienie od alkoholu, substancji psychoaktywnych mogą być olbrzymie i zapewne w przyszłości będą wiązały się z koniecznością fachowej pomocy przez psychologa/psychiatrę.
Pozdrawiam