Czy stosowanie Kreonu może powodować biegunkę?

Witam Jestem 10 po laporoskopii woreczka. Biore cholestil oraz kreon 3 ray dziennie.Codziennie jednak zażyna mnie brzuch i wtedy mam 2-3 razy dziennie biegunke. Powyprożnieniu bol brzucha mija.Czy to normalne??Jak dlugo taki stan się moze utrzymywac??Cały czas trzymam diete.

Lek. Katarzyna Szymczak

To raczej normalne objawy po operacji, po kilku tygodniach powinno się unormowac.
Pozdrawiam