Czy stosowanie leków Gentamycyne w zastrzykach i Ginalgin zmieni obraz cytologii?

Wykryto u mnie podczas posiewu z szyjki macicy oraz moczu bakterię klebsiella pneumoniae (b.liczne). Za tydzień, z powodu złego wyniku cytologii mam mieć kolposkopię z pobraniem wycinków i abrazje szyjki macicy. Dziś ginekolog przepisał mi Gentamycyne w zastrzykach i Ginalgin na 5 dni. Czy przyjmowanie tych leków może zmienić obraz badania?
Lek. Katarzyna Szymczak

Będzie wiadomo czy nabłonek się regeneruje, czy jest reakcja na leczenie.
Pozdrawiam