Czy stosowanie leku Letrox ma związek z brakiem miesiączki?

Witam, Mam obecnie 22 lata, od samego początku miałam bardzo nieregularne miesiączki. Bywało tak,iż nie miałam jej rok. Byłam w szpitalu i miałam robione badania w wieku 17 lat, nie wykazały nieprawidłowości hormonalnych. Rok temu zdiagnozowano u mnie niedoczynność tarczycy, brałam leki i 3 miesiące miałam miesiączkę. Jednak ostatnio lekarz zmienił mi leki z euthyroxu na letrox. Czy to może mieć związek z brakiem miesiączki od 2 miesięcy ?

Lek. Wojciech Zygmunt

Zaburzenia miesiączkowania mogą mieć związek ze słabo wyrównaną czynnością tarczycy. Letrox i Euthyrox zawierają tą samą substancję - lewotyroksynę. Ale być może różnią się dawką lub niedoczynność postępuje i konieczne jest zwiększenie dawki hormonu. Nie ma możliwości odpowiedzieć na to pytanie konkretnie przez internet, dlatego polecam wizytę u lekarza prowadzącego. Pozdrawiam i życzę zdrowia.