Czy stosowanie tabletek antykoncepcyjnych Microgynon nie wymaga dodatkowego zabezpieczenia?

Dzien dobry. Czy jezeli zazywam pigułki antykoncepcyjne microgynon to mogę współżyć z partnerem nie używając dodatkowo prezewatyw? Czy trzeba przy tym przestrzegać kalendarzyka dni płodne i niepłodne? Prosze o odpowiedź

Lek. Magdalena Pikul

Witam. Tabletki antykoncepcyjne są najskuteczniejszą metodą antykoncepcji niemniej istnieje teoretycznie ryzyko zapłodnienia. Stosowanie innych metod antykoncepcji dodatkowo redukuje prawdopodobieństwo ciąży ale nigdy nie wyniesie ono zero. W praktyce oznacza to, że nie ma potrzeby stosowania dodatkowo innych metod antykoncepcji podczas stosowania tabletek.