Czy stosując Clatra i Metmin można przyjąć znieczulenie stomatologiczne?

Dzień doby, chciałabym się dowiedzieć czy biorąc takie leki jak : Tabletki Clatra , krople do nosa Nasivin i krople do nosa Metmin , czy jednocześnie biorąc te leki mogę udać się na wizyte do dentysty i skorzystać ze znieczulenia ? Niewiem czy te leki nie mają jakiegoś złego wpływu na znieczulenie stomatologicznie , proszę o porade bo niestety muszę wyleczyć sprawy z zatokami jak i dziury w zębach :( z góry dziękuje za odpowiedź ...

Dzień dobry,
w zasadzie nie ma zastrzeżeń co do stosowania znieczulenia miejscowego w trakcie przyjmowania leków przez Panią wymienionych. Należy jednak wziąć pod uwagę, że uczucie zmęczenia, senności, zawrotów głowy, a także suchości śluzówek może się zdecydowanie zwiększyć. Proszę poinformować lekarza o lekach, które Pani zażywa.