Czy stosując Cyzera można wykonać depilację laserem?

Witam, czy stosując lek cezera lub zyx mogę wykonać depilację laserową? Stosuje leki tylko na okres pylenia traw. Jeśli nie, to ile wcześniej muszę odstawić lek przed wykonaniem zabiegu?

Stosowanie leków przeciwhistaminowych (jak Cezera lub Zyx) nie stanowi przeciwwskazania do depilacji laserowej. Czasem nawet zaleca się ich stosowanie żeby zmniejszyć objawy podrażnienia skóry po zabiegu. Jeśli stosuje Pani te leki z powodu kataru siennego, to warto rozważyć zmianę ich na lek miejscowy do nosa - spray ze strerydem. Jest to obecnie złoty standard leczenia kataru siennego, nie wiążący się z wpływem na koncentrację czy ryzykiem interakcji z innymi lekami. Leki te są dostępne tylko na receptę. Przez pierwsze 7-10 dni należy je stosować łącznie z lekiem przeciwalergicznym doustnym (potrzebują trochę czasu na rozwinięcie działania). Należy zwrócić uwagę na prawidłową technikę stosowania sprayu - podajemy go na boczne wewnętrzne części nosa (kierując aplikator w kierunku bocznego kącika oka). Po podaniu leku warto kilka minut nie siąkać nosa.