Czy stosując Xanax można starać się o ciążę?

Dzień dobry. Przez 8 miesięcy leczyłam się na stany lękowe i depresję przyjmując Depralin 10mg i Xanax SR 0,5mg doraźnie. Odstawiłam te leki w celu starania się o dziecko. Jestem teraz w trakcie starań o ciążę, jednak póki co bez skutku. Dzisiaj miałam atak paniki ze względu na bardzo trudną sytuację w pracy. Czy mogę przyjąć doraźnie 0,5mg Xanaxu i starać się o dziecko w tym cyklu? (owulację mam za około 10 dni)

Może Pani, jednak odpowiednio wcześnie przed zajściem w ciążę lek należy odstawić. Proszę pamiętać, że jego stosowanie w trakcie ciąży jest bezwględnie przeciwwskazane z uwagi na ryzyko zespołu odstawiennego u noworodka po porodzie.