Czy Xanax pomoże na moje problemy?

Witam, Przez rok brałem arketis w dawkach 60mg. Przez ostatni miesiąc odstawiałem, zmniejszając dawki, jednocześnie wchodząc na stabilizator (chad). Pomimo, że ostatni tydzień arketis brałem już tylko po 10mg, to czuję zespól odstawienia. Najbardziej irytujące a zarazem ciekawe są te uderzenia jakby prądu. Myślałem, że zespół odstawienia jest tylko w przypadku nagłego zaprzestania brania. Czy to prawidłowe i niegroźne co się u mnie dzieje? Czy xanax tu pomoże? Jestem w ciągłym kontakcie z psychiatrą jednak xanax mam na lewo, bo on nie wyraził zgody na benzo, dlatego pytam tutaj.

Faktycznie, po długiej terapii SSRI, nawet przy stopniowej redukcji dawki mogą pojawić sie objawy odstawienie. Warto wtedy rozważyć powrót do małej dawki na krótki czas (kilka tygodni) i znów spróbować odstawić. Oczywiście jeśli obecnie nie ma epizodu manii lub hipomanii. Nie wiem czemu psychiatra nie wyraził zgody na terapię beznzodiazepinami, za pewne miał swoje powody. Porszę pamiętać, że przewlekłe przyjmowanie BDZ prowadzi do uzależnienia. Xanax może złagodzić pewne objawy odstawienne.