Czy stres może być przyczyną skąpej miesiączki?

Od miesiąca jestem w ciągłym stresie z powodu sytuacji rodzinnej i do tego doszła jeszcze ciężka sesja. Od 14 dnia cyklu zaczęło mi się plamienie... nawet nie wiem, czy to można nazwać plamieniem, był to po prostu ciemnobrunatny śluz. Wczoraj powinnam dostać okres. I można powiedzieć, że go dostałam, ale jest bardzo skąpy, gdyby nie względy higieniczne, mogłabym spokojnie nosić przez cały dzień jedną podpaskę. A zazwyczaj miewam bardzo obfite okresy i nie nadążam z wymianą tamponów. Jestem dziewicą i nie współżyłam do tej pory. Raz tylko wykąpałam się w wannie w tej samej wodzie, co wcześniej mój mężczyzna. Czasami się pieściliśmy ale nie był to nawet petting. Nie było raczej możliwości, aby plemniki przedostały się do pochwy... zawsze myłam ręce przed korzystaniem z toalety i wątpię bym mogła je przenieś "poprzez palce". Czy wyżej wymienione objawy mogą być zwiastunem ciąży?
KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam.

Ciąża w Pani przypadku jest niezmiernie mało prawdopodobna. Najpewniej za opisane objawy odpowiada stres, który może rozchwiać gospodarkę hormonalną.

Plamienie ok. 14 dnia cyklu może być związane z owulacją (niekiedy tak się zdaża). Z kolei miesiączki nie zawsze muszą być jednakowo obfite.

Jeśli sytuacja będzie się powtarzać w kolejnych cyklach, powinna Pani skontaktować się z ginekologiem.