Czy szczękościsk samoistnie mija po takim zabiegu?

Witam, jestem 5 dni po zabiegu dłutowania ósemki, mam szczękościsk - nie mogę się ani styknąć zębami górnymi z dolnymi ani otworzyć na więcej niż 2 palce szczęki. Czy szczękościsk samoistnie mija po takim zabiegu? Czy może potrzebne są do tego jakieś leki? Zaobserwowałem także stwardnione miejsce na policzku z zewnątrz przy wyrwanej ósemce, taka twarda gula (część na policzku, a część na żuchwie), siniak i trochę opuchlizny, czy nie ma się czym martwić? Zejdzie z czasem? Dziękuję za odpowiedź.

Jeśli szczękościsk jest wynikiem dużego stanu zapalnego, może być konieczne leczenie przeciwzapalne lub antybiotykoterapia. Korzystne jest także wykonywanie ćwiczeń rozwierania ust.
Jeśli jest Pan zaniepokojony, warto skonsultować się z lekarzem wykonującym zabieg.
Pozdrawiam