Dlaczego nie mogę otworzyć szczęki po ekstrakcji?

Dzień dobry. 19.04 miałam rwana8 dolna. Do dziś nie mogę otworzyc szczęk. Byłam na wizycie kontrolnej i doktor kazał mi rozciągac je. Po calodniowym ćwiczeniu następnego dnia znów mam za ciśnienie. Co się dzieje? Dziś 29.04. Pozdrawiam

Szczękościsk jest niestety jednym z powikłań występujących po usuwaniu zębów, najczęściej ósemek. Może być wynikiem istniejącego stanu zapalnego. Zalecane przez stomatologa ćwiczenia rozwierania ust są prawidłowe. Dodatkowo masaże czy leczenie farmakologiczne lekami przeciwzapalnymi lub przepisanie antybiotyku bywa konieczne.
Leczenie szczękościsku bywa długotrwałe, trzeba się niestety uzbroić w cierpliwość