Czy szpital może wypisać pacjenta przy stanie zapalnym CRP 38?

Czy szpital może wypisać pacjenta (w stanie ogólnym-dobrym) przy stanie zapalnym CRP 38,nie informując pacjenta o tym który kompletnie nie zna się na wynikach.Skoro stan ogólny dobry,pacjent bez świadomości co mu grozi nie spieszy się do lekarza pierwszego kontaktu a choroba postępuje.

CRP jest wskaźnikiem stanu zapalnego. Może być podwyższony w przypadku zakażenia wirusowego czy stanu zapalnego zęba. Jest wynik przekracza normę powinno się go powtórzyć aby zbadać czy nie ma tendencji wzrostowej. Dodatkowo ocenianie także inne parametry jak np poziom białych krwinek (WBC). Należy pamiętać, że leczy się chorobę a nie wynik. W zależności od metody pomiarowej bywają różne normy CRP dlatego trudno ustosunkować sie do podanego przez Pana poziomu. Sam stan zapalny, gdy jest umiarkowany nie jest bezwzględnym wskazaniem do hospitalizacji jeśli stan ogólny pacjenta jest dobry- to znaczy gdy brak cech niewydolności któregoś z narządów. Warto zgłosić sie do lekarza rodzinnego aby zweryfikował dane z karty informacyjnej i w razie potrzeby zlecił konieczne badania.