Czy sztywność karku może wynikać z konfliktu naczyniowo-nerwowego?

Witam, czy konflikt naczyniowo-nerwowy nerwu VII i VIII w sąsiedztwie otworu słuchowego wewnętrznego jest schorzeniem groźnym? Mam zawroty głowy i zaburzenia równowagi. Czy sztywność karku może również wynikać z konfliktu naczyniowo-nerwowego?

Ważna korelacja kliniczna
Opisany konflikt naczyniowo-nerwowy, czyli zbyt bliskie położenie naczynia i nerwu, nie zawsze jest dużego stopnia i rzadko jest przyczyną zawrotów, zwłaszcza jeśli pojawiają się w późniejszym wieku .
Dochodzą zmiany miażdżycowe, zwyrodnieniowe, brak ruchu etc etc....
Wskazana pełna konsultacja neurologiczna, z badaniem MRI
Pozdrawiam