Czy ta zmiana w oku jest normalna?

Od urodzenia mam na oku kreskę pomarańczową widoczną na oku i nie wiem czy mam jakąś chorobę czy zaczynam mieć nie wiem co oznacza ta kreska ale każdy ją widzi i mnie pyta o nią skąd ją mam i tego też nie wiem proszę o odpowiedź

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,

jeżeli opisywana przez Panią zmiana występuje na oku od urodzenia, to prawdopodobnie nie ma się czym przejmować, ponieważ ma ona charakter wrodzony i raczej nie oznacza zmiany chorobowej.

Dla większej pewności zawsze może się Pani udać do okulisty na wizytę kontrolną. Doświadczony specjalista po przeprowadzeniu odpowiedniego badania, będzie w stanie określić, czy plamka może powodować pogorszenie wzroku, czy jest to też zwykła zmiana anatomiczna.

Zachęcamy do zapoznania się z naszym artykułem, w którym znajdzie Pani więcej informacji dotyczących omawianego problemu:

https://uroda.abczdrowie.pl/zmiany-barwnikowe-oka

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.