Czy tabletka mogła w jakikolwiek sposób wpłynąć na te wyniki?

Musiałam zażyć tabletke po (ellaone) w czwartek wieczór, a 5 dni potem (poniedziałek 11) miałam pobierana krew na TSH, ktore ostatnio wyszło mi za niskie. Tym razem wyszło w normie. Czy tabletka mogła w jakikolwiek sposób wpłynąć na te wyniki? Powtórzyć badanie TSH?

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

zastosowanie antykoncepcji awaryjnej w postaci tabletki ellaOne nie powinno wpłynąć na wynik badania poziomu TSH.

Potwierdzeniem tych słów jest komentarz naszego eksperta z zakresu interny, który udzielił już odpowiedzi na podobne pytanie. Tę odpowiedź możemy znaleźć po kliknięciu w poniższy link:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/wplyw-tabletki-ellaone-na-wynik-tsh.

Wydaje się więc, że wynik badania poziomu TSH jest wiarygodny.

O tym, jak intepretować wyniki TSH pisaliśmy w artykule poniżej:

https://portal.abczdrowie.pl/jak-interpretowac-wyniki-oznaczania-hormonow-tarczycy.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.