Czy tabletka po zmienia cykl miesiączkowy? I kiedy najlepiej zrobić test ciążowy?

Witam. 4. i 6. dnia cyklu pękła nam prezerwatywa, tabletkę 72 h po wzięłam dopiero po drugim stusunku, podczas ktorego pękła prezerwatywa , czyli 7. dnia cyklu. Po 3 dniach od wzięcia tabletki wystąpiło bardzo skąpe plamienie. Czy dzień w którym wzięłam tabletkę to już jest pierwszy dzień cyklu czy dni cyklu sią nie zmieniają po wzięciu tabletki? Nie wiem kiedy po tabletce miałam się spodziewać dni płodnych. Po wzięciu tabletki występowały stosunki bez zabezpieczenia. Biorąc pod uwagę, że tabletka nie wpłynęła na zmianę cyklu to 34. dnia cyklu miesiaczki nie dostałam zrobiłam test ciążowy - wyszedł negatywny i 35. dnia mimo braku miesiączki przykleiłam plaster antykoncepcyjny. Wczoraj przykleiłam juz drugi plaster. Czy plaster przyklejony przed spodziewaną miesiączką zabezpiecza mnie przed ciążą od pierwszego dnia, jeżeli w ciąży nie jestem? Jeżeli nie pierwszego dnia, to kiedy? Czy podczas stosowania plastrów wynik testu wyjdzie prawidłowy? Czy w tej sytuacji lepiej będzie zrobić badanie z krwi? Jesli tak, to kiedy? Czy jeśli by się okazało, że w ciąży byłam i zaczęłam przyklejać plastry to jaki to ma skutek? Bardzo proszę o odpowiedź na kazde pytanie na które nie znam odpowiedzi.

Redakcja abcZdrowie

W przypadku rozpoczęcia stosowania hormonalnej metody antykoncepcyjnej nie w pierwszym dniu miesiączki, przez pierwsze 7 dni zaleca się stosowanie dodatkowych metod antykoncepcyjnych (np.prezerwawtywy).

Test ciążowy z krwi można wykonać najwcześniej po 7 dniach od zapłodnienia. W przypadku pozytywnego wyniku testu nie należy kontynuować przyjmowania tabletek i zgłosić się do ginekologa.