Czy tabletki antykoncepcyjne chronią od pierwszego dnia stosowania?

Witam, dziś rano o 6 dostałam okres, a pierwszą (w życiu )tabletkę z blistra wzięłam dziś o 17. Pytanie może już padło, ale czy jestem już od tej chwili zabezpieczona?
KOBIETA ponad rok temu

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
W przypadku rozpoczęcia stosowania antykoncepcji w pierwszym dniu krwawienia ochrona antykoncepcyjna rozpoczyna się wraz z przyjęciem pierwszej tabletki.