Jak szybko działają tabletki antykoncepcyjne?

Witam, mam pytanie. Od kiedy zaczynają działać w 100% tabletki antykoncepcyjne? Czy już od pierwszej tabletki? Koleżanka powiedziała mi, że jej pani doktor powiedziała, że pierwsze opakowanie nie działa jeszcze tak dobrze. Czy to prawda?

ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy!

Rozpoczęcie stosowania antykoncepcji hormonalnej w pierwszy dzień naturalnej miesiączki zapewnia skuteczną antykoncepcję od momentu przyjęcia pierwszej tabletki i nie ma konieczności stosowania dodatkowej antykoncepcji.
Jeśli stosowanie rozpoczyna się innego dnia, to przez pierwsze 7 dni należy stosować dodatkowo mechaniczną metodę antykoncepcyjną ze względu na zmniejszoną ochronę antykoncepcyjną.

Redakcja abcZdrowie.pl