Czy tabletki antykoncepcyjne pogarszają wzrok?

Witam, chciałabym się dowiedzieć, czy to prawda, że tabletki antykoncepcyjne pogarszają wzrok? Pigułki zażywam od niecałego roku. Od podstawówki mam problem z wadą wzroku. Teraz mam 18 lat i pamiętam, że wzrok pogarszał mi się powoli. Teraz czuję jakby pogorszył się ze zdwojoną siłą. Szybciej. Szukam przyczyny, czy problem to tabletki czy coś innego. Biorę pod uwagę przejście z okularów na soczewki kontaktowe. Jednak proszę o odpowiedź co do tabletek a wzroku. Pozdrawiam

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,
długotrwałe przyjmowanie tabletek antykoncepcyjnych może prowadzić do pogorszenia ostrości widzenia.
Pozdrawia