Dlaczego tracę ostrość widzenia w prawym oku?

Witam, nazywam się Adrian i mam 19 lat i otóż mam taki problem, tracę czasami ostrość w lewym oku, w prawym oku bardzo słabo widzę, cały czas patrzę przez lewe oko. Czym może być spowodowane pogorszeniu ostrości w oku? Nie zawsze to się robi, ale często i za 3 lata mam badania wzroku, bo muszę do prawo jazdy robić i się boję, żebym nie stracił praw jazdy z powodu wzroku. Pozdrawiam, Adrian
19 LAT ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Panie Adrianie,

opisywane dolegliwości mogą mieć przyczynę w małej wadzie wzroku i mogą całkowicie zniknąć po jej wyrównaniu.
W tym celu powinien Pan sprawdzić wzrok u lekarza okulisty i dostosować się do ewentualnych zaleceń, typu okulary lub soczewki kontaktowe.

Pozdrawiam

 Redakcja abcZdrowie

Lekarz, który wydaje zaświadczenie do wydziału komunikacji opiera się na świadectwie lekarza okulisty