Czy tabletki antykoncepcyjne pomogą?

Mam 16 lat i od pewnego czasu mam problem z trądzikiem. Od tygodnia biorę tabletki antykoncepcyjne na trądzik. Mam nadzieję, że pomogą w 100% i na wakacje będę już czysta. Czy przez pierwsze tygodnie brania tych tabletek trądzik może się nasilić czy nie?

16 LAT ponad rok temu

Witam serdecznie.

U każdej osoby terapia przebiega w inny sposób, nie da się dokładnie przewidzieć jakie będą jej efekty i w jakim czasie nastąpią i czy rezultat będzie zadawalający.
Może być tak że w pierwszych miesiącach dojdzie do nasilenia zmian trądzikowych, co niekoniecznie oznacza że terapia nie zadziała. Proszę się uzbroić w cierpliwość.

Stosując antykoncepcyjną terapię hormonalną warto pamiętać że może ona wywoływać niekorzystne skutki uboczne, proszę więc obserwować reakcje swojego organizmu i jeżeli coś Panią zaniepokoi proszę skonsultować się z lekarzem prowadzącym.

Pozdrawiam.