Czy tabletki antykoncepcyjne Yasminelle są skuteczne od pierwszej pigułki?

witam. czy jeśli wczoraj wieczorem o 21 godzinie wzięłam tabletkę antykoncepcyjną yasminellę to czy dziś wieczorem jestem już chroniona i przy stosunku nie zajdę w ciążę?

Lek. Katarzyna Szymczak

Jeśli przyjmuje Pani tabletki zgodnie z zasadą, że pierwszą tabletkę należy przyjąć pierwszego dnia krwawienia, to antykoncepcja działa właśnie od tego dnia.
Pozdrawiam