Czy tabletki mogą hamować okres?

Witam. Podczas Stosunku dostałam krwawienie(duże ilości), wiązało się to z wzięciem tabletek antykoncepcyjnych, co też uczyniłam (po raz pierwszy-rozpoczęcie antykoncepcji hormonalnej). Stało się to w piątek. Okres usta (po zażyciu tabletki), aż do poniedziałku (podczas kolejnego stosunku), po czym ponownie ustał. Czym spowodowane jest to zaburzenie ? Czy to burza hormonalna, wynikająca z zażycia tabletek po raz pierwszy? Czy jestem w pełni zabezpieczona?

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie!

Krwawienia występujące jedynie w trakcie lub po stosunku zazwyczaj spowodowane są nadżerką lub inną patologią w obrębie układu rozrodczego. Krwawienia międymiesiączkowe mogą być objawem zaburzeń hormonalnych ale w tym przypadku zwykle nie pokrywają się z datą zbliżenia. W celu przeprowadzenia diagnostyki i rozpoznania przyczyny Pni dolegliwości wskazana jest wizyta u ginekologa.

Tabletki antykoncepcyjne, jeśli stosowane są według zaleceń producenta hamują w pełni owulację, co uniemożliwia zapłodnienie.
Pozdrawiam.