Co spowodowało rozstrojenie się okresu?

Witam,
mam 19 lat. Od jakiegoś czasu znów rozpoczęłam brać tabletki antykoncepcyjne M***. Pierwszą tabletkę z opakowania wzięłam w 5 dniu cyklu, kilka dni później współżyłam z chłopakiem bez zabezpieczenia, pech chciał, że rozchorowałam się, brałam antybiotyki, po czym wystąpiły plamienia i silne bóle brzucha jak podczas okresu, czytałam, że mógł to być wpływ antybiotyków.
Plamienia trwały około 2 tygodni i gdy miał przyjść normalny okres podczas 7-dniowej przerwy nie było go. Dodatkowo złapałam chyba jakąś infekcję grzybiczą, którą leczę. Przed rozpoczęciem nowego opakowania zrobiłam rano test ciążowy i wynik wyszedł negatywny. Czy biorąc teraz tabletki z drugiego opakowania, jestem w pełni zabezpieczona? I co mogło spowodować takie rozstrojenie okresu?
Mój cykl trwa 28 dni i nigdy nie miałam z nim problemów, okres mogłam przewidzieć co do dnia. Czy test wykonany po ponad 3 tygodniach daje wiarygodny wynik?
Z góry dziękuję za odpowiedź.

Witam serdecznie,
test ciążowy wykonany po 3 tygodniach od stosunku daje wiarygodny wynik. Zatem ciąża jest wykluczona.
Plamienia są jednym z działań niepożądanych tabletek antykoncepcyjnych. Mogą się one utrzymywać przez pierwsze 3-4 opakowania tabletek antykoncepcyjnych. Rozpoczęła Pani tabletki antykoncepcyjne od 5 dnia cyklu, stosowany był antybiotyk oraz przeszła Pani infekcję pochwy. Wszystko to może powodować nieprawidłowe krwawienia.
Podczas drugiego opakowania tabletek antykoncepcyjnych jest Pani zabezpieczona. Warunkiem jest regularne zażywanie tabletek.
Pozdrawiam