Plamienia i okres po okresie - czy jestem w ciąży?

Witam, tydzień po tym, jak skończył mi się okres, zaczęłam brać tabletki antykoncepcyjne i już 2. dnia brania tabletek pojawił mi się kolejny okres, trwał on 6 dni i od tamtej pory występują u mnie plamienia. Czy jeżeli nie zaczęłam brać tabletek w pierwszym dniu swojego okresu, to one nie będą działać prawidłowo? Te częste plamienia i okres po okresie mogą oznaczać, że jestem w ciąży?
KOBIETA ponad rok temu

Witaminy w ciąży

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie!
Jeżeli przed rozpoczęciem stosowania tabletek antykoncepcyjnych doszło do niezabezpieczonego stosunku, istnieje prawdopodobieństwo ciąży, które wymaga wykonania testu ciążowego.
Wydaje się jednak, że przyczyną krwawienia jest zbyt późne rozpoczęcie opakowania. Najlepszym momentem na przyjęcie pierwszej tabletki w pierwszym dniu cyklu, tj. wraz z rozpoczęciem miesiączki. Istnieje także możliwość późniejszego rozpoczęcia blistra, tak między 2. a 5. dniem cyklu, z koniecznością stosowania dodatkowych metod antykoncepcji przez 7 dni.
W Pani przypadku zdecydowanie zachęcam zabezpieczać się dodatkowo przez cały obecny cykl.
Pozdrawiam