Spóźnia mi się okres - co może być przyczyną?

Witam - pytanie mam standardowe - prawdopodobnie niczego nie wymyślę. Tabletki antykoncepcyjne brałam długo. Około 30 stycznia wzięłam ostatnią tabletkę ostatniego opakowania i przestałam brać tabletki. Zaniepokoiło mnie obfite krwawienie jeszcze podczas brania tabletek (kilka ostatnich tabletek ostatniego opakowania). Trwało to do okresu, który zaczął się około 2 lutego (piszę około, ponieważ jakby "zlało " mi się to z plamieniem)... Podczas stosowania tabletek współżyłam z partnerem, jednak po ich odstawieniu nie. Miesiączki nie dostałam do teraz (spóźnia mi się ponad tydzień), mam bóle podbrzusza. Co to może być? Dodam jeszcze, że test ciążowy wyszedł negatywnie. Z góry serdecznie dziękuję za odpowiedź.

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam.

Jeśli chodzi o plamienie w trakcie stosowania tabletek, to przyczyn może być wiele (od infekcji do nowotworów). Powinna Pani zweryfikować swój stan badaniem ginekologicznym.

Jeśli chodzi o spóźnienie miesiączki po odstawieniu tabletek, to takie zjawisko może wystąpić, ale wizyta u ginekologa powinna rozwiać wszelkie Pani obawy.

PS Test ciążowy jest wiarygodny dopiero od 10 dnia po ewentualnym zapłodnieniu.