Biorę tabletki antykoncepcyjne. Dlaczego spóźnia mi się okres?

Witam. Od około 1,5 roku biorę tabletki antykoncepcyjne. Dwa miesiące temu miałam krwawienie. To krwawienie było po około 14. dniu brania tabletek, ponieważ zapomniałam jednej z nich i to jest normalne. Potem, gdy miałam po 21. dniu dostać okresu, miałam tylko plamienie. W ciągu kolejnego opakowania odrobaczałam organizm i przez jeden dzień miałam gorączkę. Potem chorowałam na zapalenie gardła i krtani, brałam lek odkażający, ale wyzdrowiałam około dwa tygodnie temu. Z moim chłopakiem bardzo uważamy. Nie kończy on w środku. Tabletki brałam regularnie przez ostatnie opakowanie. Tabletki skończyły mi się w czwartek, od wtorku miałam dość obfite plamienie, potem od czwartku mi się skończyło i mam tylko biały śluz. Powinnam w sobotę dostać miesiączkę. Dziś jest niedziela i jeszcze jej nie mam. Co mam robić? Czy to normalne?

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam.

1. Stosunek przerywany nie jest metodą antykoncepcyjną!!! Proszę nie pisać, gdzie dochodzi do wytrysku, ponieważ mnie to w ogóle nie interesuje oraz nie jest to absolutnie istotne. Ryzyko ciąży jest takie samo. Jeśli chcecie Państwo uważać, to proponuję zastosować metody mające jakąś skuteczność (np. prezerwatywy).
2.  Lek, który Pani przyjmowała nie jest antybiotykiem. Nie powoduje on interakcji. Niestety nie wiem, jakie leki odrobaczające Pani przyjmowała, a co za tym idzie, nie jestem w stanie określić możliwych interakcji.
3. Każde pojawienie się krwi w czasie przerwy jest okresem (krwawienie i plamienie). Jeśli krwawiła Pani w trakcie stosowania tabletek, to w czasie przerwy krwawienie może nie wystąpić.
Proponuję przeanalizować ulotki leków, które Pani stosowała, pod kątem ewentualnych interakcji z tabletkami i wykonać test ciążowy. Jeśli test da wynik pozytywny lub plamienia będą się powtarzać, powinna się Pani skontaktować ze swoim ginekologiem.