Czy tabletki spowodowały ból brzucha?

Witam! Od lipca/sierpnia biorę tabletki anty. Po ostatnim opakowaniu (styczeń) jakoś dziwnie sie czuję. Pod jego koniec zaczął mnie boleć brzuch - tak w dole jakby jajniki czy macica. A okres, był taki dziwny - bardzo skąpy. Nie wiem co się dzieje, na wizytę do gina czekam. Ostatnio - nie wiem czy to ma związek - miałam upławy takie białe glutki i swędzenie pochwy. Co to może być? Rozpoczęłam nowe opakowanie ale nie wiem czy dobrze zrobiłam.

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie.

Z Pani opisu wynika, że przyjmuje Pani antykoncepcję hormonalną dłuższy czas a ból pojawił się niedawno. W związku z tym, z dużym prawdopodobieństwem można stwierdzić, że ból podbrzusza nie został wywołany przez przyjmowanie tabletek. Niepokojący może być objaw swędzenia pochwy oraz zmiana charakteru wydzieliny. Może to świadczyć o zakażeniu układu moczowo - płciowego. Zakażenie może również wywoływać dolegliwości bólowe. Nie można wykluczyć również dolegliwości ze strony układu pokarmowego
Powinna Pani niezwłocznie skonsultować się z lekarzem.