Czy tabletki Vines mogą zahamować okres?

Witam. Postanowiłam rozpocząć przyjmowanie tabletek antykoncepcyjnych. Lekarz przepisał mi Vines. Chciałam rozpocząć od pierwszego dnia cyklu dlatego jak tylko pojawiło się plamienie przyjęłam pierwszą tabletkę...ale chyba za wcześnie bo potem już tylko było lekkie plamienie bez intensywniejszego krwawienia. Dziś przyjęłam już 3 tabletkę ale nadal mam tylko sporadyczne lekkie plamienie. Czy okres powinien pojawić się jakoś na dniach (skoro bez przyjmowania tabletek powinien on się pojawić jakieś 3-4 dni temu) czy tabletki mogły go zahamować? Kiedy ewentualnie mogę się spodziewać, że się on pojawi? Z góry dziękuję za odpowiedź.

Lek. Tomasz Budlewski

Proszę koniecznie oznaczyć poziom
Beta hcg i koniecznie ponownie udac się do lekarza ginekologa