Czy taka beta wyklucza ciążę?

Wiarygodność bety hcg z krwi w 34 dc Witam. Chciałam zapytać czy beta hcg z krwi <0,2 mlU/ml wykonana w 34 dc (cykle 30-dniowe), 23 dni po ryzykownym stosunku, już raczej wyklucza ciążę? Dodam, ze mam objawy jak ból krzyża i wrażliwe piersi, lekko podwyższona temperatura. Z góry dziękuję za odpowiedź

Redakcja abcZdrowie

Witam,

tak, taki wynik badań krwi na obecność gonadotropiny kosmówkowej 23 dni po stosunku wyklucza z całą pewnością ciążę. Stwierdza się ją, gdy stężenie hormonu we krwi wynosi powyżej 5 mlU/ml, zatem może być Pani spokojna. Jeśli jest Pani zainteresowana, odsyłam do naszego artykułu: https://portal.abczdrowie.pl/hcg-wolna-podjednostka-beta.

Dolegliwości, o których Pani pisze mogą mieć związek z nadchodzącą menstruacją – niekiedy są dużo bardziej dokuczliwe, im bardziej wydłuża się cykl. Być może uspokoi Panią ten artykuł: https://portal.abczdrowie.pl/kobiece-dolegliwosci. Jeżeli krwawienie menstruacyjne nie wystąpi po upływie 35 dni, wówczas warto udać się do ginekologa w celu wykonania badań – m.in. USG TV czy badań hormonalnych, ponieważ to hormony często odpowiadają za zaburzenia cyklu.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.