Zapytaj lekarza

7 4 0 , 4 3 2

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czy taka duszność jest groźna?

Witam. Od roku miewam duszności które trwają czasem pół dnia. Nie wiem co jest przyczyną i czy są one groźne. Zawsze trochę panikuję. Mam alergię na pyłki traw, brzozy, leszczyny. Spirometria na granicy normy i jakoś wątpię, że to astma... mam podejrzenie refluksu i będę miała gastroskopie. Dziś podczas duszności czułam nadkwaśność. Czy to możliwe że to duszność z powodu refluksu? czy taka duszność jest groźna? a może to stres...prowadzę stresujące życie.
KOBIETA, 30 LAT ponad rok temu

Alergia. Fakty i mity

Czy człowiek rodzi się z alergią? Czy można być uczulonym na nieszkodliwe wcześniej alergeny? Czy alergia to to samo, co nietolerancja pokarmowa? Zobacz popularne fakty i mity na temat alergii.

Szanowna Pani

Proszę się udać do alergologa i zacząć dokładną diagnostykę: badania ige swoiste z krwi panel alergenów wziewnych, spirometrię z próbą odwracalności po podaniu leku rozszerzającego oskrzela, tak żeby dokładnie wykryć czy jest to astma z objawów które pani podaje - jest bardzo duże prawdopodobieństwo zarówno astmy - jak i refluxu. Należy również wykonać gastroskopię powinien panią leczyć również gastrolog. Astma nasila reflux i reflux może nasilać objawy astmy.

Specjalista alergologii i pediatrii.
0

Dzień dobry. Wskazana byłaby w tym przypadku diagnostyka psychologiczna celem określenia lub wyeliminowania przyczyn w tym zakresie. Wspomina Pani o narażeniu na stres, jeśli występuje on w dużym nasileniu, to z całą pewnością przyda się wsparcie specjalisty. Pozdrawiam.

www.progress.warszawa.pl

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy