Czy taka sytuacja po powiększaniu ust jest możliwa?

Witam, w zeszły piątek, tj. tydzień temu, poddałam się zabiegowi powiększania ust preparatem Juvederm w ilości 1 ml (był to mój drugi zabieg w ciągu roku) i pojawił się niestety problem, w momencie przyjęcia antybiotyku (zalecenie stomatologa po tygodniu od wyrwania zęba, tak ząb był wyrwany prawie tydzień przed zabiegiem powiększania) po 3 dniach od zabiegu I na drugi dzień po pszyjeciu pierwszej dawki antybiotyku pojawił się obrzęk i zaczerwienienie w jednym z miejsc podania kwasu, okolica ta znacznie spuchła i zaczerwieniła się, oraz zaczęła boleć przy dotyku. Po konsultacji z Panią doktor wykonująca zabieg powiększania, stwierdziła że to niestety reakcja antybiotyku na kwas, kazała odstawić antybiotyk i zacząć przyjmować leki na alergię oraz wapno, i pić dużo wody, powiedziała, że już miała dwa takie przypadki, więc kuracja jest wskazana. Teraz moje pytanie brzmi czy taka sytuacja aby antybiotyk zaatakował kwas jest możliwa, czy faktycznie leczenie pomoże w takiej sytuacji. Nadmieniam, że po zabiegu wszystko goiło się normalnie, usta już nabierały ładnego kształtu i opuchlizna znikłała. Pozdrawiam.

Witam,

Należy zastosować się do zaleceń lekarza, który wykonywał zabieg i poczekać na efekty kuracji . Jeśli zaś efekty nie będą zadowalające i nie przyniosą pożądanego efektu należy udać się ponownie na konsultację i zmienić taktykę leczenia powikłań.

Pozdrawiam serdecznie,
Dr n.med. Katarzyna Osipowicz