Zapytaj lekarza

7 3 6 , 2 6 0

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Niefortunny zabieg powiększania ust

Rozumiem, ale ja już mam wstrzykniętą hialuronidazę. Niestety,zabieg poszedł nie tak. Interesuje mnie w jakim czasie od tego zabiegu hialuronidaza rozpuści cały niepotrzebny kwas. Minęła doba od hialuronidazy a kwasu nie ubyło. Dodatkowo - mam rozumieć, że moje naturalne usta przez ten zabieg będą mniejsze niż przed tym niefortunnym wypełnianiem ust? czy to nieuniknione?
KOBIETA, 28 LAT ponad rok temu

Mikrodermabrazja

Mikrodermabrazja to zabieg kosmetyczny. Jest to mechaniczne ścieranie naskórka. Chcesz wiedzieć więcej o zabiegu? Koniecznie obejrzyj nasz filmik.

Zazwyczaj hialuronidaza rozpuszcza kwas hialuronowy bardzo szybko często widzimy to w czasie zabiegu,zarówno objętość kwasu jak i hialuronidazy powinna być zmetabolizowana maksymalnie w ciągu tygodnia.Czasem po wielokrotnych zabiegach powiększania ust ich kształt zmieniają pasma kolagenowe które powstają w czasie naturalnego rozkładania się implantu. implantu.

0

Witam Pania
Hialuronidaza jest enzymem niszczacym kwas hialuronowy bezposrednio po zabiegu. W zasadzie w ciagu kilku godzin uzyskuje sie efekt zniszczenia kwasu.
Innym sposobem przyspieszenia eliminacji kwasu hialuronowego z tkanki jest jego podgrzanie np w czasie zabiegu Pelleve, w czasie którego uzywajac fali RF podnosi sie temperaturę tkanki. Ten sposob polecam , gdyż dodatkowo uzyskuje sie stymulacje tkanki podskornej.
Pozdrawiam.
Ewa Rybicka

Absolwentka Akademii Medycznej i Podyplomowej Szkoły Medycyny Estetycznej.
0

Hialuronidaza powinna rozpuścić kwas hialuronowy w ciągu 72 godzin, usta powinny wrócić po krótkim czasie do stanu sprzed zabiegu.

Certyfikowany lekarz medycyny estetycznej. Prowadzi Klinikę Medycyny Estetycznej.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy