Czy taki ból wskazuje na konieczność usunięcia zęba?

Czy ból dziąsła za ósemką oznacza, że trzeba ją usunąć? Od kilku dni boli mnie dziąsło za dolną ósemką, aktualnie boli mnie również na linii szczęki oraz trochę spuchł mi policzek. Po każdym myciu płuczę jamę ustna Dentoseptem, co przynosi ulgę. Dodam, że lewa ósemka się wykształciła, a prawa jakby wystawała, ale dziąsło jest opuchnięte bardziej z tyłu. W aptece polecono mi Dentosept A, który dzisiaj zacznę stosować. Czy powinnam używać Dentoseptu A, czy jednak powinnam udać się do dentysty? Ostanio byłam na wizycie we wrześniu, więc raczej to nie kwestia ubytków.

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

najlepiej by było udać się do stomatologa, który oceni, jaka jest przyczyna bólu dziąsła za ósemką oraz wystąpienia opuchlizny.

Dentosept A stosuje się podczas łagodzenia stanów zapalnych jamy ustnej i dziąseł, więc z pewnością nie zaszkodzi. Mimo to i tak warto odwiedzić dentystę. Takie dolegliwości mogą być związane z wyrzynającą się ósemką. Najprawdopodobniej więc lekarz zleci Pani wykonanie badania RTG.

Odpowiedzi naszych ekspertów z zakresu stomatologii umieszczamy pod poniższymi linkami:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/bol-dolnej-szczeki-a-wyrzynajaca-sie-osemka,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/spuchniete-dziaslo-za-osemka,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/bolesnosc-dziasla-za-siodemka.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.