Opuchlizna dziąsła i ból po usuwaniu zęba

Witam, usunelam wczoraj dolna osemke, która prawdopodobnie zle wplywala na most zębowy i jedzenie które zalegalo w szczelinie pomiędzy osemka i siodemka powodowalo opuchniecie dziasla i bol ( zeby nr. 7,6,5 - most ) Dzis jest drugi dzień po zabiegu. Wiem, ze to krotki czas ale ta opuchlizna przy moście pomimo usuniecia osemki nie zchodzi i przy dotyku jest bol. Czy to się uspokoi czy może problem nie tkwil wclale w usuniętej osemce ? Dziekuje za odpowiedz.

Usunięcie dolnej ósemki jest najtrudniejszym zabiegiem ,jeżeli chodzi o usunięcia zębów .Proces gojenia jest długotrwały,trwa do miesiąca a nawet i dłużej ( tak było w moim przypadku).Za kilka dni proszę wrócić do lekarza dentysty na kontrolę procesu gojenia.