Czy taki kolor penisa jest normalny?

Dzien dobry. Nie znalazłam żadnej podobnej odpowiedzi, i postanowiłam zapytac, Jestem mamą 11 letniego synka, z związku czarno-białego, ojciec jest czarny. A mój synek od urodzenia jest zupelnie jasniutki, jedynie ma czarne proste wloski, sinie oczki i siusiaczka czarnego, bardzo to niepokoi, slyszalam ze dzieci ciemnoskorych ojcow i bialych mam z poczatku sa jasne a potem ciemnieja. czy to prawda? czy kolor siusiaka świadczy o jakimś zaburzeniu, problemie?

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,

ciężko jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie, zazwyczaj karnacja dziecka nie może stać się ciemniejsza z czasem. Nie podlega ona zmianie na żadnym etapie życia, ponieważ jest ona związana z rasą.

Co do koloru penisa, to zazwyczaj ma on ciemniejszą barwę niż reszta ciała. Najlepiej, aby udała się Pani do pediatry, który będzie w stanie ocenić, czy wszystko jest w porządku. Możliwe, że występują jakieś zmiany barwnikowe, jednak będzie to w stanie ocenić dopiero lekarz podczas naocznego badania.

Więcej informacji na podany temat można znaleźć w pytaniu innego użytkownika, do którego odsyłam poniżej:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/prawidlowy-kolor-pracia

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.