Czy taki okropny zapach z ust po wyrwaniu ósemki jest normalny?

Dwa dni temu miałam wyrwaną górną 8. Wszystko goi się ładnie, nic mnie nie boli, ale z ust mam nadal okropny zapach ropy. Czy to normalne?

Redakcja abcZdrowie

Witam, ta dolegliwość powinna ustąpić w miarę gojenia się tkanek. Po tak krótkim czasie od zabiegu ekstrakcji nie powinno to być niepokojące, natomiast proszę pamiętać, by oszczędzać tę stronę jamy ustnej, po której znajdował się usunięty ząb. Charakterystyczny przykry zapach z ust po ekstrakcji może być spowodowany tworzeniem się tzw. suchego zębodołu, ale zazwyczaj towarzyszy temu silny ból. Ta dolegliwość wymaga konsultacji dentystycznych oraz leczenia. W przypadku braku dolegliwości bólowych istnieje mniejsze ryzyko wystąpienia infekcji, niemniej sugeruję kontakt telefoniczny z dentystą. Być może stomatolog zadecyduje o wdrożeniu antybiotykoterapii. Zachęcam również do zapoznania się z sugestiami naszych ekspertów, którzy odpowiedzieli na podobne pytanie: https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/nieprzyjemny-zapach-z-ust-po-chirurgicznym-usunieciu-zeba i tutaj także: https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/nieprzyjemny-zapach-po-usunieciu-zeba. Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.