Czy doszło do rozwoju infekcji po ekstrakcji zęba?

Dzień dobry, 2 tygodnie temu miałam wyrywane dwie ósemki po jednej stronie, a szwy zostały zdjęte 12 dni po zabiegu. Ale przy zdejmowaniu szwów z dołu, Pani powiedziała, że rana nie zagoiła się do końca i wyjęła coś z niej, sama nie wiedziała co to było. Włożyła tam też lekarstwo i zaleciła płukać mi delikatnie jamę ustną roztworem z wody utlenionej (przed zdjęciem szwów płukałam Eludrilem). Po lekarstwie było trochę lepiej, ale nadal czuję dyskomfort z powodu nieprzyjemnego zapachu z ust. Po zabiegu opuchlizna ładnie mi zeszła, nie bolało za bardzo i przyjmowałam antybiotyk. Ale nawet po bardzo dokładnym umyciu zębów nie mogę się pozbyć tego zapachu. Czy powinnam umówić się na kolejną wizytę, żeby sprawdzić, czy aby na pewno nie zrobiło się tam jakieś zakażenie?

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,

przykry zapach może świadczyć o nadkażeniu bakteryjnym zęba, co w przyszłości może prowadzić do rozwoju stanu zapalnego. Dla pewności zalecamy więc kontrolę w gabinecie stomatologa.

Zazwyczaj w okolicach gojenia rany mogą się zbierać resztki jedzenia, które powodują nieprzyjemny zapach. Specjalne płyny do płukania jamy ustnej powinny temu zapobiec, jeżeli tak się nie dzieje, to tak jak wspomnieliśmy, powinna się Pani udać na wizytę.

Zachęcamy do zapoznania się z innymi pytaniami naszych użytkowników, którzy mieli podobny problem:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/o-czym-swiadczy-nieprzyjemny-zapach-z-ust-podczas-gojenia-sie-rany-po-ekstrakcji-zeba

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/pokarm-w-miejscu-po-usunieciu-zeba

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.