Czy sytuacja z wodą utlenioną może mieć negatywne skutki zdrowotne?

Czy mogło coś się stać. Chciałem przeplukac jamę ustna woda utleniona 3% bo miałem trochę brzydki zapach z ust. Na opakowaniu pisało że jest do płukania jamy ustnej ale nie wiedziałem że trzeba to rozcieńczyć. Wlałem troszkę do ust wyplułem i przepłukałem usta zwykła woda, nie polykalem. Robiłem już tak kiedyś jak miałem problem z zębem i nic się nie działo. Tak z ciekawości zobaczyłem czy jest ona szkodliwa pisali ze plukanie a woda utleniona mize powodować zator gazowy, zawał, duszności itp. Jak to przeczytałem odrazu zacząłem się stresować ze umrę albo dostanę zawału i zaczęło mnie trochę boleć w mostku i z lewej strony klatki piersiowej ale to może z stresu bo mam obsesję na punkcie zdrowia mam coś z hipohindryka przejmuje się każda mała nieprawidłowością . Było to 2 dni temu cały czas o tym myślę. Czy moze to mieć jakies poważne skutki zdrowotne i czy jeśli coś to samo to przejdzie. Czy iść z tym do lekarza?
MĘŻCZYZNA, 23 LAT 11 miesięcy temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

to prawda, że zastosowanie nierozcieńczonej wody utlenionej do płukania jamy ustnej może doprowadzić do groźnych konsekwencji, takich jak poparzenie i uszkodzenie przewodu pokarmowego.

Jeśli jednak w momencie płukania oraz tuż po nim nie zauważył Pan żadnych nieprawidłowości ani nie odczuwał dolegliwości bólowych, to najprawdopodobniej nic się nie stało. Aby mieć pewność, może Pan udać się do lekarza pierwszego kontaktu i opowiedzieć mu o tym zdarzeniu. W przyszłości proszę również uważać.

Inne pytania z podobnej tematyki umieszczamy pod linkami:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/grzybica-jamy-ustnej-a-woda-utleniona,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czym-moge-plukac-gardlo-aby-zmniejszyc-zaczerwienienie,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-picie-wody-utlenionej-kupionej-w-aptece-jest-zdrowe-i-bezpieczne.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.