Czy taki wygląd rany po ekstrakcji zęba jest normalny?

Rana w 3 dobie po ekstrakcji jest szara o nierównej strukturze, trochę boli oraz ma przykry zapach. Czy to normalne
KOBIETA, 35 LAT 3 miesiące temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,

szary skrzep w miejscu po ekstrakcji zęba oznacza zazwyczaj, że rana goi się prawidłowo i nie ma powodów do obaw. Ból kilka dni po zabiegu również jest normalny i jeżeli jego natężenie nie wzrasta, to jest to dobry znak.

Nieprzyjemny zapach często wskazuje na infekcję, jeśli jednak pozostałe objawy wskazują, na prawidłowy przebieg gojenia, to nie powinna się Pani zbytnio martwić. W razie, gdyby dolegliwości się nasilały, zalecamy przyspieszyć wizytę kontrolną.

Więcej informacji na podany temat można znaleźć w treściach, do których odsyłam poniżej:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/nalot-w-miejscu-wyrwania-zeba

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/co-oznacza-szary-nalot-po-usunieciu-zeba

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.