Czy taki plaster można stosować u dziecka?

Czy APSP ICE Plaster żelowy chłodzący można stosować na ból głowy u siedmioletniego dziecka??

Redakcja abcZdrowie

Witam,

Apap Ice to chłodzący plaster hydrożelowy. Szybko przynosi on ulgę w przypadku pojawienia się migren lub bólu głowy.

Zgodnie z informacjami podanymi przez producenta, produkt ten przeznaczony jest dla osób dorosłych oraz dzieci od 12. roku życia. W związku z tym nie powinna go Pani podawać siedmioletniemu dziecku. Proszę poszukać innego, bezpiecznego sposobu na złagodzenie bólu głowy u dziecka w tym wieku.

Więcej informacji o przyczynach i rodzajach bólu głowy u najmłodszych znajdzie Pani w jednym z naszych artykułów. Tekst dostępny jest pod poniższym adresem: https://portal.abczdrowie.pl/bol-glowy-u-dziecka-przyczyny-rodzaje-kiedy-zaczac-sie-martwic.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.