Czy coś takiego może mieć miejsce u dziecka?

Moja córka 36 lat stwierdzono u niej dwa naczyniaki żylne mózgu. Chce zapytać czy co takiego może mieć miejsce u dziecka 5 lat ponieważ moja wnusia skarży się czasami na ból głowy

Redakcja abcZdrowie

Witam,

przyczyn bólu głowy u dziecka może być wiele – natomiast jeśli mają charakter nawrotowy, to warto poszukać przyczyny dolegliwości. Zachęcam do wizyty u neurologa dziecięcego – może on podjąć decyzję o przeprowadzeniu badań, np. tomografii komputerowej. Więcej informacji odnajdzie Pani pod tym adresem: https://portal.abczdrowie.pl/bol-glowy-u-dziecka-przyczyny-rodzaje-kiedy-zaczac-sie-martwic.

Malformacje naczyniowe to wady wywołane nieprawidłowym rozwojem naczyń – mogą kształtować się już w życiu płodowym człowieka i w zależności od ich rodzaju, mogą być bezobjawowe, lecz niestety nie zawsze. Malformacje tętniczo-żylne mózgu bywają przyczyną dolegliwości różnego rodzaju: bólu głowy, napadów padaczkowych. Warto jednak wspomnieć, że zazwyczaj naczyniaki tego typu dają o sobie znać między 2. a 4. dekadą życia. Bardzo rzadko dochodzi do dziedziczenia malformacji naczyniowych (ale jest to niewykluczone). Zachęcam do lektury artykułu: https://portal.abczdrowie.pl/naczyniak.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.