Zapytaj lekarza

7 4 0 , 4 1 1

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Pierwsza pomoc przy napadzie padaczkowym

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam,

naczyniaki mózgu, czyli malformacje tętniczo-żylne, to nieprawidłowe skupiska naczyń, w których krew płynie pod dużym ciśnieniem, uniemożliwiając dostarczenie komórkom mózgowym dostatecznej ilości tlenu. Często zarówno rozmiar, jak i usytuowanie naczyniaka sprawiają, że naczyniaki nie dają żadnych symptomów i nie podlegają leczeniu, niekiedy jednak konieczne jest podjęcie działania.

Więcej informacji odnajdzie Pan pod tym adresem: https://portal.abczdrowie.pl/naczyniak-mozgu.

Wśród często pojawiających się objawów naczyniaków mózgu wymienia się właśnie bóle głowy – niekiedy bardzo silne, przypominające migreny z aurą, a także objawy neurologiczne (neuralgia nerwu trójdzielnego), zaburzenia słuchu czy widzenia, ale te należą do rzadziej spotykanych.

Jak widać, naczyniaki mózgu nie powinny być bagatelizowane w przypadku, gdy dają jakieś objawy. Niestety więcej może powiedzieć neurolog lub neurochirurg po szczegółowym zapoznaniu się z wynikami badania, a także po zebraniu dokładnego wywiadu. Bez tego trudno o precyzyjną wypowiedź, stąd też zachęcam do wizyty u specjalisty.

Być może przydatny okaże się także ten materiał: https://portal.abczdrowie.pl/bole-glowy-pochodzenia-naczyniowego.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.
Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy